Åbne kurser hos Maskinsikkerhed ApS

Hos Maskinsikkerhed ApS finder du en samlet kursuspakke med mange forskellige, som du med fordel kan tage, hvis du vil have en grundig indføring i disciplinerne indenfor områderne "Maskinsikkerhed" eller "El på maskiner og sikre styringer"

En oversigt over alle kursusdatoerne finder du i Kursuskalenderen.

De åbne kurser vi holder er:


Maskinsikkerhed


Maskinsikkerhed for specialister


ATEX


El på maskiner efter DS/EN 60204-1


Sikre styringer på maskiner efter DS/EN 13849-1 og -2



Firmatilpassede kurser

Maskinsikkerhed ApS holder mange kurser ude hos firmaer hvor vi tager udgangspunkt i firmaets egne forhold og problematik.

Vi holder også kurser for organisationer eller foreninger, ved kundearrangementer, ved produktlancering, ved temadage, på messer, på udannelsesinstitutioner mv. Har du selv et emne eller dagsorden, tager vi udgangspunkt heri.

Hvis du ønsker et kursus, der ikke indgår i vores aktuelle tilbud, opretter vi det naturligvis gerne. Enten kan vi holde det i dit firma, eller udbyder det på de åbne kurser, når vi kan samle et hold. Således kan du altid altid komme på det kursus, du ønsker!

Læs mere om vores firmakurser her

   
Tilmelding

Tilmelding til kurserne kan ske her

Eller send en mail til kursus@maskinsikkerhed.dk hvor du oplyser navn, firma og direkte telefonnummer. Du er også velkommen til at kontakte os på tlf. 4447 3156.

Firmatilpassede kurser

Maskinsikkerhed ApS kommer gerne ud i virksomheden og holder kursus.

Læs mere her

Rabatter

Rabat på 10% gives på kursusprisen hvis 2 eller flere personer fra samme firma deltager i samme kursus og bliver faktureret samtidigt.

Kursusnyheder

Meld dig til vores mailservice for kursusinfo og bliv den første der får besked om nye kurser og datoer. Tilmeld her

Spørgsmål

Har du spørgsmål til kursets faglige indhold eller rent praktiske spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os på tlf. 4447 3156.

Kurser hos Maskinsikkerhed

Vores kurser er tilrettelagt, så de er fagligt udfordrende og samtidig formidler meget håndgribelige værktøjer, kursusdeltagen efterfølgende kan bruge i sit daglige arbejde. Kursuslederne forsøger i videst mulig omfang at inddrage kursistens spørgsmål og erfaringer i kurset.

Undervisere hos Maskinsikkerhed

Alle undervisere på vores kurser arbejder også som konsulenter hos Maskinsikkerhed ApS. Læs mere om dem her


Maskinsikkerhed ApS ▪ Lejrvej 17 ▪ 3500 Værløse ▪ Telefon: 4447 3156 ▪ E-post: info@maskinsikkerhed.dk
Afdelinger i Værløse ▪ Odense ▪ Kolding ▪ Randers